Łukasz Gesek & Religion

Łukasz Gesek & Religion

Łukasz Gesek & Religion  – Śpiewanie o Bogu to potrzeba serca

“Przychodzi taki moment, gdy dzieją się rzeczy niewytłumaczalne. Chcesz zmienić swoje życie, stawać się lepszym człowiekiem. Czujesz chęć niesienia pomocy innym. Twoja wiara w Boga staje się żywa i prawdziwa. Ta wiara pobudza Cię potem do działania. Wykorzystujesz swoje talenty i nagrywasz płytę z muzyką, która opowiada o Twojej wierze, o poszukiwaniu Boga.”  – Tak narodził się pomysł na stworzenie zespołu pn: RELIGION oraz wydania autorskie płyty religijnej – mówi Łukasz Gesek autor projektu.

Część osób może kojarzy Łukasza Geseka jako twórcę muzyki tanecznej, komercyjnej. Nie ma w niej miejsca na uduchowione teksty i muzykę skłaniającą do refleksji. Ja się okazuje elbląski muzyk stworzył niezależny zespół pn: RELIGION, który skupia wokół siebie licznych, profesjonalnych muzyków, ponad trzydzieści osób nagrało pierwszą, autorską płytą o tematyce religijnej.
Jak mówią członkowie zespołu, cały materiał jest bardzo zróżnicowany, bo Chrześcijanie to różne osobowości. Głównie jest to muzyka “uwielbienowa”, ale bogata w swojej stylistce, bo słychać w niej: ballady, jak i szybkie folkowe numery, jest też pop oraz rock. Dominują utwory akustyczne, również z życiem instrumentów klasycznych takich jak: wiolonczela czy altówka i skrzypce.

Podczas koncertu “EXODUS MŁODYCH” rozdawana będzie płyta zespołu Religion. Zespołowi udało się wytłoczyć pięć tysięcy egzemplarzy, a to wszystko dzięki pomocy księży z Elbląga. Płytę będzie można otrzymać bezpłatnie, jednak jak podkreślają muzycy, cały proces produkcji płyty jest kosztowny i czasochłonny. Jest to droga głoszenia ewangelii i dlatego jeżeli ktoś będzie chciał pomóc w tym działaniu może wrzucić coś do “puszki”, “co łaska”. Zebrane fundusze będą przeznaczone na tłoczenie kolejnych płyt. Płyta zawiera szesnaście autorskich utworów. Część z nich dostępna jest już w Internecie.

Program koncertu podzielony będzie na kilka części. Znajdziemy w nim czas na modlitwę po przez muzykę, uwielbienie Boga, autorskie ballady zespołu. Będzie też chwila na świadectwo wiary Łukasza Geska oraz czas na zabawę i taniec.

Zapraszam do posłuchania jednego z utworów zespołu RELIGION: