Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania

Organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie względy bezpieczeństwa. Będziemy stosowali się do aktualnych wytycznych służb państwowych, co oznacza, że w skrajnym przypadku spotkanie może się nie odbyć, o ile takie będą rozporządzenia. Każdy uczestnik będzie musiał wypełnić ankietę Covid-19, będziemy również mierzyli temperaturę przy wejściu każdego dnia.

Spotkanie jest dla każdego, kto czuje się młody duchem! Minimalny wiek, to ok. 13 lat. . Wprawdzie nasi uczestnicy to zazwyczaj uczniowie gimnazjum, liceum i studenci, Exodus Młodych skierowany jest naprawdę do wszystkich i zawsze cieszymy się i budujemy obecnością nieco starszych osób! Przypominamy, że osoby niepełnoletnie powinny przyjechać na spotkanie z pełnoletnim opiekunem.

Nasze spotkanie u początków było adresowane głównie do naszej młodzieży, ale z biegiem lat stało się ogólnopolskie, a nawet międzynarodowe. Jeśli jesteś z daleka, tym bardziej zapraszamy, abyś poznał malownicze Roztocze i słynną wschodnią gościnność. Chętnie również podpowiemy, jak dostać się do Zwierzyńca i co warto przy okazji zwiedzić:)

Spotkanie rozpoczyna się we wtorek 19 sierpnia 2020 r. o godz. 14.00. Recepcja będzie czynna od godziny 10.00. Zakończenie pierwszego dnia przewidziane jest na godzinę 21.00. 20 sierpnia zaczynamy o 9.45, recepcja czynna od 9.00, koniec o 21.00. 21 sierpnia zaczynamy o 9.45, recepcja czynna od 9.00, koniec o 22.00.

Exodus w tym roku odbywa się w wyjątkowej formie - dojazdowej. Dojazd we własnym zakresie. Można się również zgłosić do księży, którzy organizują autokary z poszczególnych rejonów diecezji zamojsko-lubaczowskiej: Biłgoraj – ks. Mateusz Januszewski – tel. 602 354 050‬ Hrubieszów – ks. Grzegorz Szlonzak – tel. 533 257 200‬ Lubaczów – ks. Radosław Łukasiewicz – tel. 882 874 650 Tomaszów Lubelski – ks. Tomasz Szady – tel. 603 357 099‬ Zamość – ks. Adam Malinowski – tel. 781 303 672‬ Nie organizujemy noclegów. Pełnoletni na własną odpowiedzialność mogą rozbić namiot na terenie boiska należącego do parafii.

Nie ma problemu. Zapraszamy, kiedy będziesz chciał. Nie trzeba się rejestrować przez stronę www. Wystarczy zgłosić się do recepcji, gdzie po krótkiej rejestracji i wpłacie 20 zł otrzymasz identyfikator, który umożliwi wejście na cały jeden dzień spotkania. Wejście na poszczególne punkty za ofiarą dobrowolną.

Obsługę kulinarną pełni wynajęta specjalnie przez nas duża firma cateringowa, która zaoferuje ciepłe i zimne posiłki w bardzo dobrej cenie. Na obiady można zapisać się w dniu przyjadu. Będziemy mieli do dyspozycji wielki namiot ze stolikami, gdzie będzie można spokojnie zjeść posiłki i duży wybór taniego i smacznego jedzenia. Jeśli jednak wolisz samemu przygotować sobie jedzenie (np. zupki, konserwy itp.), zapewniamy wrzątek. W tym roku przewidzieliśmy również foodtracki z ciekawym jedzeniem:)

Teoretycznie można sobie zrobić 4-dniowy dzień dziecka, ale ze względu na miłość braterską nie polecamy takiej opcji:) Gwarantujemy natomiast ubikacje i prysznice, które są na wyposażeniu ośrodka, a ponieważ przewidujemy, że będzie nas dużo dużo więcej – co roku zamawiamy specjalne mobilne prysznice i ubikacje Toy-Toy.

Na pewno dobry humor i pozytywne nastawienie! A ponadto zalecamy Pismo Święte, długopis, notatnik, sportowe buty, KONIECZNIE coś od komarów, a w zależności od pogody: krem przeciwsłoneczny/okulary lub płaszcze przeciwdeszczowe. Jeśli grasz – możesz zabrać ze sobą swój instrument:)

Tak! W ośrodku będzie przygotowane specjalne pomieszczenie z wieloma gniazdkami do ładowania. 3 razy dziennie będzie można można zostawić swój telefon do ładowania. Pomieszczenie będzie pilnowane i strzeżone, a każdy, kto zostawi telefon – otrzyma indywidualny identyfikator, by nie pomylić telefonów. Uprzedzamy jednak, że na terenie Górecka Kościelnego zasięg jest bardzo słaby... Pokażemy Wam jednak miejsca, gdzie będzie można złapać dobry zasięg:)

Tak! Zapraszamy! Prosimy tylko o zaopiekowanie się nimi na czas punktów programu i rozsądną decyzję, czy nie będą nudzić się na naszym spotkaniu:) Nie ma potrzeby rejestracji przez internet. Opłata za uczestnictwo : 0-6 lat = wejście darmowe, 6-12 lat = 40 zł.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji! Pisz na adres email: [email protected] lub zadzwoń do któregoś z księży organizatorów!