Media

ZAPROSZENIE DLA MEDIÓW

W dniach 17-19 sierpnia 2021 roku na terenie parafii Sanktuarium św. Stanisława Biskupa w Górecku Kościelnym odbędzie się 11. edycja Spotkania Młodzieży  w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej Exodus Młodych.

Będzie nam niezwykle miło, jeśli Państwa Redakcja zainteresuje się tym wydarzeniem, które co roku gromadzi w sercu Roztocza ponad tysiąc młodych serc. Z wielką przyjemnością gościć będziemy przedstawicieli Redakcji na naszym spotkaniu. Obecność dziennikarzy będzie możliwa po okazaniu legitymacji prasowej w recepcji.

Exodus Młodych jest projektem o charakterze ewangelizacyjno-kulturalnym pod patronatem J.E. Ks. Bpa Mariana Rojka, organizowanym przez Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej oraz Fundację “Exodus Młodych”.

Jest to spotkanie dla każdego, który czuje się młody, pragnie bliżej poznać Pana Boga i odnaleźć swoje miejsce w Kościele. Te trzydniowe rekolekcje to również dobra okazja, by poznać wielu ciekawych ludzi i nawiązać trwałe przyjaźnie.

Celem naszego spotkania jest promocja pozytywnych wartości chrześcijańskich oraz doświadczenie radosnej wspólnoty Kościoła. Uczestnicy przez 3 dni biorą udział w nabożeństwach, koncertach, warsztatach, różnych formach rozrywki, oraz  spotkaniach z gośćmi, którzy dzielą się świadectwem wiary.

Do tej pory mieliśmy przyjemność gościć wielu znakomitych mówców i gości:
o. Adama Szustaka OP,  ks. Piotra Pawlukiewicza, ks. Dominika Chmielewskiego SDB, ks. Krzysztofa Kralkę, Marcina Zielińskiego, Małgorzatę Kożuchowską, Jana Pospieszalskiego, Szymona Hołownię, Dominikę Figurską i Michała Chorosińskiego oraz wiele zespołów chrześcijańskich.

Tematem tegorocznego spotkania jest hasło: Chodź i zobacz.

Hasło tegorocznego Exodusu Młodych jest zaczerpnięte z Ewangelii według św. Jana. Słowa Jezusa są odpowiedzią na prośbę uczniów, aby pokazał im gdzie mieszka. Taka sama odpowiedź pada z ust Jezusa, kiedy Natanael zastanawia się czy jest coś dobrego z Nazaretu… Prośby i wątpliwości uczniów nie są wyjaśniane przez ludzkie argumenty, ale przez zaproszenie do tego, aby doświadczyć tego, gdzie On mieszka, jak żyje i przekonać się na własnej skórze jaki jest Jezus.

W tym roku na Exodusie chcemy poruszyć bardzo ważne tematy: Eucharystii, bycia uczniem Jezusa i Rodziny. Wpisują się one w program duszpasterski kościoła w Polsce, jak również w to co przeżywamy w kościele powszechnym. Nie chcemy skupiać się tylko na słowach, ale chcemy doświadczyć tego o czym będziemy mówić podczas naszego spotkania.

Ten rok to także, 5 rocznica obecności papieża Franciszka w Polsce podczas ŚDM. Słowa Chodź i zobacz, są również odpowiedział na wezwanie Papieża, który podczas swojej obecności zachęcał nas aby wstać z kanapy.

Nie da się opisać tego co będzie się działo w Górecku Kościelnym w dniach 17-19 sierpnia. Po prostu CHODŹ I ZOBACZ.

Pomagać nam w tym będą zaproszeni goście: ks. bp Marian Rojek, ks. Krzysztof Porosło, ks. Marcin Przywara SAC, Iga i Konrad Grzybowscy, Michał “Misiek” Koterski oraz zespoły Rap Brothers, niemaGotu, Gospel Rain.

RZECZNIK PRASOWY

KATARZYNA SZLONZAK

tel. 533 443 979

[email protected]

 

MATERIAŁY DLA MEDIÓW

SOCIAL MEDIA

Jesteśmy też na wszystkich najważniejszych mediach społecznościowych. Koniecznie tam zajrzyjcie, bo ciągle mamy dla Was nowe rzeczy: